BKM Blog

Cüzdanım Buluta Taşınacak Ben Mars’a!

Bulutlar ödemelerimi yapsın ben keyfime bakayım.

Çocukken kumsalda uzanır saatlerce gökyüzünde bulutları seyrederek hayaller kurardım. Bazen, büyük bir bulutun üzerinden dünyayı gezer, bazen de evimin bulutların üzerinde olduğunu hayal eder o buluttan diğerine gezinirdim.

BULUT DENEYİMİ…

Çocuk hayalleri işte. Görünmez arkadaşlar, bulutlar üzerinde gezmeler… Üzerinden yıllar geçti ve bugün gerçekten bulutların üzerindeyim. Gülmeyin sizler de bulutların üzerindesiniz. Gelin size bunu ispat edeyim ve şöyle anlatayım;

İnternetin hayatımıza girmesiyle birlikte birçok bilgiye anında ulaşabilir olduk. Hepimizin hoşuna gitti bu durum. Ardından disketlere beğendiğimiz ve saklamak istediğimiz birçok bilgiyi veriyi hatta fotoğraflarımızı depolamaya başladık. CD’ler, USB’ler derken saklama alanları bize yetmez oldu. Ama bazen bu depolama alanları ya bozuldu ya da içindeki veriler hoooopp uçtu gitti.

VE AKILLI CİHAZLAR…

Sonra akıllı cihazlar hayatımıza girdi. Yavaş yavaş depolama alanındaki her şeyi bu cihazlara toplamaya başladık. Minicik avuç içinde hem konuşurum hem depolarım…

Her şey görünmezliğe doğru giderken bir de baktık ki bu da yetmedi, buluta taşınmaya başladık. İşte o gün ben bu günleri daha çocukken öngörmüştüm bu benim çocukluk hayalim dedim.

Şaka bir yana teknolojinin hızlı gelişimi artık her şeyi bulut tabanlı çözümler sayesinde kaybetmeden saklamamızı sağladı.

En çok da ödemelerimizin buluta taşınmasına seviniyorum. Bu çözümler sayesinde artık fiziki karta, cüzdana ihtiyaç olmadan bilgilerime anında ulaşıp yemeğimi yiyebilecek ve tek bir işlem ile buluttan ödememi yapacağım.

Çocukluk hayalleri deyip geçmeyin teknoloji her hayali gerçekleştirecek gibi görünüyor… Hayallerinizin gerçeğe dönüşmesi dileğiyle.

Sevgiyle kalın…

Pınar Akdoğan