Temassız Ödemenin Faydaları

Temassız Ödemenin Faydaları

temassiz-odeme-faydalar

 • Temassız Kart Sahipleri İçin Faydalar:
  – Temassız ödeme yaparken kartınızı elinizden hiç bırakmıyorsunuz. Böylece kartınızı unutma, kaybetme olasılıklarını azaltıyorsunuz.
  – Mikro ödeme olarak anılan, küçük tutarlı alışverişlerinizde temassız ödemeler para üstü alma veya bozuk para denkleştirme gibi sorunları ortadan kaldırır. Daha hızlı, daha güvenli bir alışveriş imkanı yaratır.
  – Alışveriş yaptığınız mağazada, önünüzdeki kişiler bir saniyelik sürelerle ödeme işlemlerini tamamlasın istemez misiniz? Böylece siz de daha az sıra bekler, daha hızlı hizmet alabilirsiniz.
  – Temassız ödemeler, memnuniyet ve alışkanlık yaratan bir ödeme şeklidir. Araştırmalar temassız ödeme yapan tüketicilerin, temassız ödemeyi diğer kartlı ödeme yöntemlerine tercih ettiklerini gösteriyor. Bu temassız ödemelerin dünyada hızla büyümesinin de sebebini açıklıyor.
  – Temassız kartlarınızı sadece alışverişte değil, ulaşım için de kullanabilirsiniz. Geçerli olan noktalarda ulaşım ücreti için bilet/ön ödemeli kart almanız gerekmez; temassız özelliği olan kredi kartınızı okutarak ulaşım ücretinizi ödeyebilirsiniz.

 • Mağaza Temsilcileri İçin Faydalar:
  – Kasanın yoğun olduğu anlarda ödeme işlemleri bir saniye kadar kısa bir sürede tamamlansın istiyorsanız siz de müşterilerinizi temassız ödeme yapmaya yönlendirmelisiniz.
  – Müşterileriniz hem farklı bir ödeme deneyimi yaşadıkları için, hem de ödemelerini daha kısa sürede yaptıkları için memnun olacaklar.
  – Özellikle kasa sıralarının arttığı anlarda, daha az beklemek için yan mağazayı tercih eden müşterileriniz oluyorsa, temassız ödemeleri denemelisiniz.
  – Temassız ödemelerin kasa yönetiminde nakit operasyonunun getirdiği hata, sahte para, nakit para taşıma ve nakit parayı koruma maliyeti konularında avantaj yarattığını unutmayın.