BKM Blog

Mobilin rehberi

Bankalararası Kart Merkezi (BKM), mobil ticarete ilk adımını atacaklara “mobildenaldim.com” platformu üzerinden bilinçlendirmeye yönelik faydalı bilgiler sunuyor. BKM Pazarlamadan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı SERKAN YAZICIOĞLU, mobildenaldim.com platformunun değişim için önemli bir rehber olduğuna dikkat çekiyor.

 

Bir iş sahibi olarak elektronik ticarete adım atmak ya da yatırım yapmak üzeresiniz. Elektronik ticarette giderek artan mobil ticaret eğilimi hakkında bildikleriniz sınırlı, aklınızda onlarca soru işareti uçuşuyor. Nereden başlayacağınızı da bilmiyorsunuz. Durun! Bu senaryo size uymadıysa hemen değiştirelim. Siz sadece “Mobilden alışveriş yapsam mı acaba” diye düşünen bir tüketicisiniz. Elektronik ticaretle tanıştınız ama mobil ticarete hala mesafeli duruyorsunuz. Kafanızda birçok soru; güvenlik, hız, kolaylık… Konumunuz ne olursa olsun “mobildenaldim.com”da mobil ticarete dair aklınıza takılan soruların cevaplarını bulabilirsiniz. Bankalararası Kart Merkezi (BKM) tarafından hayata geçirilen mobildenaldim.com, son kullanıcıları ve girişimcileri bilinçlendirirken elektronik ticaretin mobile dönüşümüne de rehberlik ediyor.

REFERANS KAYNAĞI

İki temel soru: “Neden mobilden almalıyım? Neden mobilden satmalıyım?” üzerine kurgulanan “mobildenaldim.com” platformunun en büyük amacı, mobil ticarete dair bilinmeyenlerin aydınlatıldığı bir referans kaynak olmak. Peki neden mobilden almalı veya satmalısınız? 3 Çünkü internet üzerinden iş kuran herkes, (yani rakipleriniz) ilk olarak mobil dünyayı hedefliyor ve ürünlerini bu doğrultuda pazarlamayı tercih ediyor. 3 Çünkü mobil cihazlar çok daha akıllı ve neredeyse bilgisayarlar kadar gelişmiş. 3 Çünkü mobilden alışveriş yapmak çok kolay ve güvenli! 3 Çünkü kullanıcılar, mobil uygulamaların yaşamı basitleştirdiğinin farkında! 3 Çünkü mobil uyumlu e-ticaret siteleri giderek yaygınlaşıyor, mobil uygulaması olmayan e-ticaret sitesi neredeyse kalmadı. Sürdürülebilir e-ticaret için akıllı telefon kullanıcılarını hedefe almak neredeyse şart. 3 Çünkü mobil alışveriş yükselen bir trend! Araştırmalar mobil trafiğin 14 kat artacağını gösteriyor.

DEĞİŞİME DESTEK VERİYORUZ

BKM Pazarlamadan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Serkan Yazıcıoğlu, “Basit yaşa” mottosunu benimsediklerini hatırlatarak nakit kullanımı gerekmeksizin her türlü ödemeyi veya para transferini sağlayan, destekleyen sistem, platform ve altyapıları oluşturmanın, işletme ve geliştirmenin BKM’nin ana faaliyetleri arasında olduğunu ve dijital cüzdan BKM Express’in de bu kapsamda geliştirilen çözümlerden biri olduğunu söylüyor. BKM Express’in 1 milyon kullanıcıya ve 850 üye iş yerine sahip olduğunu belirten Yazıcıoğlu, elektronik ticarette mobilin payının giderek artmasıyla bir değişim yaşandığını sözlerine ekleyerek şöyle konuşuyor: “Mobil teknolojiler hayatımızda giderek daha çok yer alıyor. Şu an bir değişim yaşıyoruz. BKM olarak değişimin zaman gerektiren bir süreç olduğunun farkındayız ve bu değişime destek vermeyi amaçlıyoruz. Mekandan ve zamandan bağımsız ödeme seçeneklerini hayata geçirerek kullanıcılara gerçek özgürlüğü yaşatmak istiyoruz. Bu doğrultuda hazırlanan mobildenaldim.com, değişim için önemli bir rehber.”