BKM Blog

Ödemeler Gözümüze Kadar Girdi!

odemeler-gozumuze-kadar-girdi

Günümün büyük bir bölümü elimde telefon ve tabletle geçiyor. Bunlar olmadan ne yapıyordum diye düşünürken, biraz geçmişe yolculuk yaptım ve şaşkın ördeğe döndüm.

Herkesin cep telefonu taşımaya başladığı yıllara, yani bundan 20 yıl önceye giderek bugüne yolculuk yaptım. Bakın ödemelerimin bile bakışıma yerleştiği 20 yılda kimler gelmiş kimler geçmiş…

Y kuşağının yaşanmışlığı ile ‘evet, evet’ dediğini duyar, Z kuşağının ise gülümsediğini görür gibiyim. Tek bipli telefonlardan, polifonik melodiçalabilen hatta renkli ekranlı olanlarını dün gibi hatırlıyorum. İlk cep telefonumu satın aldığımda çok heyecanlanmıştım. Benimle gezebilen bir numaramve telefonumun olması çok enteresan bir deneyimdi. Üstelik havalıydı. Ne oldu, nasıl oldu derken karşımda dokunmatik ekranlarda parmaklarım hareket etmeye başladı.

Sonrası ise saymakla bitiremeyeceğim özellikler…

Ve İnternet…

Sürekli elimin altında. Evde, otobüste, deniz kenarında, anlayacağınız her yerde…

Birçok sektörün bu teknolojik gelişime ayak uydurmak için çaba sarf ettiği yıllar…

Eee ben de bu gelişime kayıtsız kalamadım ve internetten yaptığım alışveriş, toplam alışverişlerim içinde büyük pay almaya başladı.

Ama son iki yılda beni internetten alışveriş yapmaya motive eden en önemli özelliği de eklemeden edemeyeceğim; BKM Express.

Neden mi? Çünkü kart bilgilerinin tamamını istememesi. Son birkaç yılda bu gelişimin günlük hayatım üzerindeki etkisi beni hayretlere düşürdü. Evet alışverişimi artık mobil cihazlardan yapmaya başladım. Baktım taksiye binerken bile elimde bu akıllı cihazlar, elimi cüzdanıma bile götürmüyorum. Konuya dönecek olursam…

SAATİM BANA HER ŞEYİ SÖYLER

Ama bu yıl artık ben de kendime şaşırmaya başladım. İşte yolculuğumun son durağı… Artık akıllı cihazları aksesuaradönüştürmeye başladım. Bunlar ne mi? Giyilebilir teknoloji deniyor adına. Saatler,gözlükler, yüzükler… Nasıl demeyin, elbette bunları ben tasarlamadım.

Teknoloji firmaları sağ olsun…

Pınar Akdoğan