BKM Blog

Telefonum Akıllı, Cüzdanım Dijital, Ayakkabım Elektronik..

Teknolojik gelişmeler baş döndürmeye devam ediyor. Her gün neredeyse teknolojik bir yenilik bizleri hayretler içerisinde bırakıyor.

Akıllı telefonum dijital cüzdanım derken şimdi de elektronik ayakkabım diye ortalarda dolanacağım aklıma gelmezdi.Son okuduğum haber gerçekten ‘Yok artık!’ dememe neden oldu?

Sizlerle de paylaşayım istedim…

RENK DEĞİŞTİREBİLİYOR

Litvanya merkezli “iShüu Technologies” şirketi dünyanın ilk renk değiştirebilen ayakkabısını piyasaya sürmeye hazırlanıyormuş.

Biliyorsunuz bundan önce renk değiştiren elbise haberlerini okumuştuk. Peki, bu ayakkabı nasıl renk değiştiriyormuş?

Habere göre, ayakkabının üretiminde elektronik mürekkep kullanılacakmış ve topuklu ayakkabı cep telefonumuzdan bir tuşla renk değiştirebilecekmiş.

Siz de şaşırdınız değil mi?

Topuklu ayakkabının elektronik mürekkep kullanılan üst ve arka bölümünün istenildiğinde çiçek, puantiye ya da hayvan desenleri gibi farklı desenlere programlanabildiğini okuduğumda küçük dilimi yutacaktım.

Düşünsenize aynı modelden farklı renk ayakkabı alan benim gibi ne çok kadın vardır. Bu teknoloji ile birlikte artık en sevdiğimiz ayakkabımız, belki de o gün giydiğimiz kıyafete renk değişimi ile uyum sağlayabilecek.

AYAKKABI İLE ARALIK AYINDA TANIŞACAĞIZ

Bu teknolojiyi ne zaman kullanacağımız konusunda da bilgi verilen haberde, ayakkabının seri üretimine aralık ayında geçilmesinin planlandığını öğreniyorum.

Hatta 8.5 ve 11.4 santimetre uzunluğunda topuklara sahip olan elektronik ayakkabının 249 dolardan satışa sunulması hedefleniyor.

FİNANSMANI NEREDEN BULDU?

Litvanya merkezli teknoloji şirketi “iShüu” nin elektronik mürekkep kullanılarak üreteceği topuklu ayakkabıya finansman desteği sağlamak için internet üzerinde bir kampanya başlattığı da belirtiliyor..

8700 DOLARI TOPLADI, HEDEFTE 50 BİN VAR

İnternet ortamında projelere katılımcı finansman desteği sağlayan “Crowdfunding” yöntemiyle para toplamaya çalışan Litvanyalı şirketin bugün itibariyle 8700 dolar toplamayı başardığı ve şirketin “Crowdfunding” yöntemiyle proje için 50 bin dolar toplamayı amaçladığı da verilen bilgiler arasında yer alıyor.

Son olarak şunu görüyoruz; teknoloji artık hayatımızın her alanında bizi çok büyük bir değişime hazırlıyor. Gelecek dönemde birçok şey eskisi gibi olmayacak.

O yüzden sizler de elektronik ayakkabının hayalini kurmaya başlayın…

Hatta daha büyük hayaller kurun, imkânsızı düşleyin…

Sevgiyle kalın…

Pınar Akdoğan