BKM Blog

Yeni Yıl Hediyelerinizi Dijitalleştirin!

Bir yılı daha geride bırakmaya hazırlanıyoruz. Kış, yaz, ilkbahar ve sonbahar derken, 2014’e veda etmemize sayılı günler kaldı.

Hepimiz, yeni yıl için tatlı bir telaş içerisindeyiz. Evin bir köşesinde çam ağacı hazırlandı ve rengarenk süslendi bile. Her şey iyi de, bir yılı geride bırakıp yeni bir yıla merhabaya hazırlanırken ortak bir sorunumuz var; YENİ YIL HEDİYESİ. Evet, sevdiklerimize yeni yıl hediyesi alacağız elbette. Mağaza mağaza gezmek için zaman yok. Ama oflayıp poflamanın da alemi yok.

N’apıyoruz peki?

SIKINTI YAPMAYIN, BU YOLU İZLEYİN.

Hemen açıyoruz tableti ve bir liste hazırlıyoruz. Önce hediye alacağımız kişileri kadın, erkek çocuk diye kategorize ediyoruz. İlk sırada küçükler var. Başlıyoruz internette dolaşmaya. Oyuncakları, kıyafetleri minikler için sepete dolduruyoruz.

KADIN MI ZOR, ERKEK Mİ? HADİ ÇIKIN İŞİN İÇİNDEN!

Hemen ardından kadınlar listesi için devam ediyoruz aramaya taramaya. O e-ticaret sitesi senin, bu e-ticaret sitesi benim. Vallahi parmaklarım yoruldu. Nihayet anneye güzel kaşmir bir kazak, teyzeye ipek bir şal, kız kardeşe o çok beğendiği çanta, en yakın arkadaşa vitrinde görüp beğendiği ayakkabı derken bu listede tamam. Sırada erkekler var. İşte listemin en zor beğenen kategorisi. Hemen tabletimde pozisyon değişikliği yaparak erkeklere yönelik e-ticaret sitelerini bir bir açıyorum. Birinden diğerine atlayarak nihayet babama şık bir saat, erkek kardeşime ne zamandır babamdan istediği şu dış sesi yalıtan meşhur kulaklığı ve enişteme de şık tablet kılıfı alıyorum. “Tablet kılıfı mı?” dediğinizi duyar gibiyim. Neden mi? Çünkü benim eniştem hayatının her alanını dijitalleştirmiş birisidir. Ödemelerinden tatillerine, gazetelerinden filmlerine kadar her şeyi tabletten yapıyor. Hal böyle olunca da ona en iyi alınacak hediyenin tablet kılıfı olduğuna karar veriyorum.

Neyse sözü çok uzatmayayım. Bir yorgunluk kahvesi alıp yeniden tabletimle bütünleşiyorum. Şimdi sıra ödemeye geldi. Hemen ödeme adımlarından dijital cüzdanıma yöneliyorum. Artık e-ticaret sitelerinin büyük bölümü dijital cüzdan ile ödeme seçeneğini sunuyor. Bende eniştem gibi teknolojinin nimetlerinden faydalanıyorum.

Beni BKM Express ile tanıştırdığından beri alışverişlerimin tek adresi o oluyor. Tek bir dokunuşla hoopp dijital cüzdanımdan kartlarıma ulaşıyorum. Taksit seçeneklerinden de faydalanıyorum. Aaa o da ne? Alışverişlerimden puan da kazanıyorum. Ve ardından birkaç e-ticaret sitesinde oluşan sepetimdeki ürünleri ödüyorum. Vallahi ben bu işi çok seviyorum. Böylece yeni yılın hediye alışverişini tamamlamış oluyorum.

Bu arada unutmadan ekleyeyim. Aldığım ürünlerin hepsi adrese ve kişilere teslim edilecek. Ayrıca hediye paketi de yapılacak. Benden size tavsiye, yeni yıl hediyelerini dijitalleştirin. Hem sevdiklerinizi sevindirin, hem de alışveriş için harcadığınız zaman size kalsın. Alışverişte ve ödemelerde daha dijital bir yılda görüşmek dileğiyle…

Sağlıcakla kalın. Mutlu yıllar!

Pınar Akdoğan