Üst Yönetim

Üst Yönetim

BKM A.Ş.

GENEL MÜDÜR VE GENEL MÜDÜR YARDIMCILARI

Baran Aytaş – Genel Müdür 

2009 yılında İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü, Bilgisayar Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. 2015 yılında Özyeğin Üniversitesi’nden finans alanında yüksek lisans derecesini aldı.

Çalışma hayatına 2010 yılında ödeme sistemleri ve yazılım geliştirme alanında başlayan Aytaş, Wirecard, Tmob ve P1M1 gibi start-up ve finansal teknoloji şirketlerinde görevler üstlendi. Mobil ödemeler ve mobil bankacılık uygulamalarının yanı sıra Türkiye’nin ilk mobil cüzdan geliştirmelerine liderlik etti. 2017 yılında Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’na katılan Aytaş, Merkez Bankasının stratejik teknolojiler alanındaki Makine Öğrenmesi, Büyük Veri, Dijital Lira ArGe ve TR-Karekod ile ödemeler çalışmalarında önemli görevler üstlendi.

Finansal İnovasyon Genel Müdürlüğü’nde Merkez Bankası’nın Açık Bankacılık alanındaki çalışmalarına liderlik etti. Uluslararası Mutabakat Bankası’nın (Bank for International Settlements) finansal teknolojiler alanındaki “Sınır Ötesi Ödemeler” ve “Ödemelerin Geleceği” çalışma grupları üyelikleri ile Merkez Bankası’nı uluslararası finansal kuruluşlarda temsil etti.

Baran Aytaş, Bankalararası Kart Merkezi Genel Müdürü  olarak görev yapmaktadır.

 

Bora Koç – Genel Müdür Yardımcısı

Bora Koç, 2012 yılında Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü, Bilgisayar Mühendisliği Bölümünden mezun oldu ve Bahçeşehir Üniversitesi İşletme Bölümünde yüksek lisans programını tamamladı.

Çalışma hayatına 2012 yılında finans sektöründe yazılım geliştirme alanında başlayan Koç, sırasıyla Yapı Kredi Bankası, Migros ve Borsa İstanbul’da çalışmıştır. Bu kuruluşlarda, büyük veri, finansal analiz ve veri analizi projelerine liderlik eden Koç, 2018 yılında Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’na katılmıştır. TCMB bünyesinde Veri Yönetişimi ve İstatistik Genel Müdürlüğünde yönetici olarak görev yapan Koç, yürüttüğü büyük veri, ödemeler ve makine öğrenmesi alanlarındaki projelerin hayat geçirilmesinde öncülük etmiştir. Veri bilimi ve mühendisliği uygulamaları olarak hayata geçen bu projeler erken uyarı sistemleri ve karar destek mekanizmaları olarak kullanılmaktadır. Bora Koç ayrıca, kamu ortak veri yönetişimi ve analizi süreçlerinde önemli görevler üstlenmiştir.

Bora Koç, Bankalararası Kart Merkezi Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.