Üst Yönetim

Üst Yönetim

BANKALARARASI KART MERKEZİ A.Ş.

GENEL MÜDÜR 

Ozan DENİZ – Genel Müdür

2005 yılında Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümünden mezun olan Ozan Deniz, Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde Bilgisayar Mühendisliği yüksek lisans derecesi, Texas Üniversitesi’nde MBA derecesi almıştır. 2018 yılında Harvard Business Review Yönetici Liderlik Programını tamamlamıştır.

Kariyerine 2006 yılında Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nda başlayan Ozan Deniz, Bilişim Teknolojileri, İş Geliştirme, Ödeme Sistemleri ve Finansal Teknolojiler bölümlerinde yöneticilik görevlerini üstlenmiştir.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Genel Müdür Yardımcılığı görevi esnasında; FAST’ın geliştirilmesinde baştan sona tüm koordinasyonu sağlayarak ülkemiz perakende ödeme altyapılarının temeli olarak konumlandırılan FAST’a yön verilmesinde önemli rol oynamıştır.

Ödeme sistemlerinin ve finansal teknolojilerinin hayata geçirilmesi amacıyla EFT, FAST, Kolay Adresleme, TR-Karekod, Ödeme İste ve Güvenlik Katman Servislerinin yerli ve milli kaynaklarla geliştirilmesine liderlik etmiştir.

Ozan Deniz, Bankalararası Kart Merkezi Genel Müdürü olarak görev yapmaktadır.

 

GENEL MÜDÜR YARDIMCILARI

Osman Okyar TAHAOĞLU, Dijital Çözümler Genel Müdür Yardımcısı ve

(Vekâleten) Kartlı Ödeme Sistemleri Genel Müdür Yardımcısı

Osman Okyar Tahaoğlu, 1998 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği lisans mezunudur. 2001 yılında İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü’nden Bilgisayar Yazılımı yüksek lisans, 2009 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi’nden Bilgisayar Mühendisliği doktora derecesi almıştır. İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde MBA ve Harvard Üniversitesi’nde Stratejik Yönetim programını tamamlamıştır.

Kariyerine 1999 yılında Türkiye İş Bankası’nda yazılım uzmanı olarak başlayan Tahaoğlu, ödeme sistemleri ve internet bankacılığı projelerinde görev almıştır. Turkcell Global Bilgi’de bilgi güvenliği sorumlusu ve Turkcell’de iş geliştirme uzmanı olarak çalışmış, mobil imza ve mobil ödeme gibi yenilikçi servisleri hayata geçiren ekiplerde yer almıştır.

2011 yılında Bankalararası Kart Merkezi’nde, Türkiye’nin ilk ulusal dijital cüzdanı BKM Express’i fikir aşamasından uygulamaya geçiş sürecine kadar iş geliştirme ve ürün yöneticisi olarak görev yapmıştır. Ekibiyle birlikte BKM Express’i sektörde saygın ve ödüller kazanan bir başarı hikâyesine dönüştürmüştür. İnternet ödemeleri, kamu ödemeleri, kart saklama ve TR Karekod ürün yönetimi ekiplerine liderlik yapmıştır.

Tahaoğlu’nun yönetim düzeyindeki eğitim ve sektörel bilgi birikimi ödeme sistemlerinde yenilikçi ürün ve stratejiler geliştirmede önemli katkılar sağlamaktadır. Yapay Zekâ ve Teknoloji Derneği üyesidir.

Osman Okyar Tahaoğlu, Dijital Çözümler Genel Müdür Yardımcısı ve  (Vekâleten) Kartlı Ödeme Sistemleri Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.

 

Sait Zekeriya ÖZGEL, Destek Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı

Sait Zekeriya Özgel 2003 yılında İstanbul Üniversitesi İşletme bölümünden mezun olmuştur.

Kariyerine 2003 yılında bir danışmanlık firmasında finans, idari işler ve satın alma alanında başlayan Özgel, 2005 yılında Türkiye Finans’ta Genel Müdürlük Kurumsal Bankacılık Yöneticisi ve Şube Müdürü olarak devam etmiş, ardından Vakıf Katılım ‘da Merkez Şube Müdürü olarak görev almıştır.

2021 yılında Takasbank’ta Ödeme ve Transfer Hizmetleri Direktörü olarak önemli sorumluluklar üstlenerek uzun yıllara dayanan liderlik deneyimine sahip olmuştur. Farklı dönemlerde çeşitli projelerde liderlik yapan ve başarıyla yöneten Özgel, Takasbank’ın FAST üyelik süreci, Tapu Takas ve Taşıt Takas e-Devlet uyumlandırılması, Altın Transfer Sistemi’nin “Gümüş” seçeneğiyle Kıymetli Madenler Transfer Sistemi’ne dönüşümü, BİGA Blockchain tabanlı dijital varlık transfer sistemine Darphane’nin bütünleşme süreçlerine önderlik etmiştir. Finans sektörüne etkisi olan Müşteri ve Davranış Segmentasyonu, “Ayna” Hedefleme ve Performans Yönetimi, Müşteri Deneyimini İyileştirme Projesi gibi önemli projeleri başarıyla yönetmiş ve uygulamaya alınmasını sağlamıştır.

Sait Zekeriya Özgel, Bankalararası Kart Merkezi Destek Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.

 

Serkan EREN, Ödeme Platformları Genel Müdür Yardımcısı

Serkan Eren 2002 yılında Ege Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun olmuş ve Maltepe Üniversitesi’nde MBA derecesi almıştır.

Kariyerine 2004 yılında Takasbank’ta Yazılım Uzmanı olarak başlayan Serkan Eren, veri tabanı ve uygulama sunucuları yönetimi deneyimi kazanmıştır. Takasbank, Ergo Sigorta, Softtech, Zebra Teknoloji gibi kurumlarda birçok finansal uygulamaya, uyum ve dönüşüm projelerine, poliçe ve hasar uygulamalarına, CRM projelerine liderlik etmiş ve etkili bir rol oynamıştır. Sabit getirili menkul kıymetlerin elektronik ortamda alınıp satılmasını sağlayan web tabanlı bir platformu başarıyla hayata geçirmiştir.

2018 yılında Bankalararası Kart Merkezi’nde BKM Geçit, Açık Bankacılık, BKM Ödeme Sistemleri Simülatörleri, Kolay Adresleme ve Ödeme İste gibi FAST katman servislerinin mimari tasarım ve geliştirme süreçlerini başarıyla yönetmiştir. Mimari komiteye liderlik yaparak kurumsal mimarilerin oluşturulmasında, yeni teknolojilerin kurumumuza kazandırılmasında görev aldı. Ölçeklenebilir dağıtık mimarilerde çözümler geliştirme, gerçek zamanlı yüksek işlem hacmine sahip uygulama geliştirme konularında ekiplere liderlik etmiştir. Çevik yöntemlerle geniş bir deneyime sahip olan Eren, teknolojik projelerdeki liderliği ve başarılarıyla tanınmaktadır.

Eren, bilgisayar mühendisliği ve işletme yönetimi alanındaki eğitimiyle, sektördeki kapsamlı deneyimini birleştirerek, şirketin teknolojik stratejilerini belirlemede ve yönetmede etkili bir liderlik sergilemektedir.

Serkan Eren, Bankalararası Kart Merkezinde Ödeme Platformları Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.

 

Fatih AYDEMİR, Bilgi Teknolojileri Genel Müdür Yardımcısı

Fatih Aydemir 2007 yılında Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur.

Kariyerinin ilk yıllarında farklı yazılım şirketlerinde Yazılım Mühendisi olarak görev aldıktan sonra 2010’da Softtech ile finans dünyasına adım atmıştır.

2012 yılında Bankalararası Kart Merkezi’nde başta Yurtiçi Takas ve Hesaplaşma Sistemi olmak üzere Ödeme Platformları bünyesinde yer alan tüm uygulamaların geliştirme süreçlerinde aktif rol almış ve mimari liderliğini üstlenmiştir. Aynı zamanda Kolay Adresleme, Ödeme İste, Güvenlik Katman Servisleri ve İşyeri Kayıt Sistemi gibi FAST katman servislerinin geliştirilmesi süreçlerinde çözüm mimarı olarak görev almıştır. Finansal teknolojiler alanındaki uzmanlığıyla 2023 yılında kart ihraç (Issuing) ve kabul (Acquiring) ekiplerine liderlik etmek üzere kariyerine Papara’da devam etmiş ve dış hizmet alımlarının sonlandırılarak uygulamaların Papara bünyesinde kendi öz kaynakları ile hayata geçirilmesine büyük katkı sağlamıştır.

Aydemir’in kariyeri boyunca elde ettiği geniş deneyim ve liderlik vasıfları finans sektöründe ve ödeme sistemleri teknolojilerinde önemli bir figür olmasını sağlamıştır.

Fatih Aydemir, Bankalararası Kart Merkezi Bilgi Teknolojileri Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.