Üyelikler

Üyelikler

Mayıs 2019


logo_ecpa

ECPA

European Card Payment Association’ın (ECPA) amacı, ödeme sistemleri, kart kullanımı ve kullanıcılarına dair Avrupa Birliği regülasyonlarına göre Avrupa kartlı ödemeler pazarında üyelerinin çıkarlarını gözetmektir. Bankalararası Kart Merkezi, “Business Associate” statüsü ile bu kuruluşa Mayıs 2019 tarihinde üye olmuştur.

 

Haziran 2016


European-ATM-Security-Team-logo-220

European ATM Security Team (EAST)

Europen ATM Security Team, ATM güvenliği alanında çalışmalarda bulunan Avrupa’nın en önemli kuruluşudur. EAST’e üye 30 ülke birbirlerinin tecrübelerinden faydalanmaktadır.

 

Haziran 2012

EMVCo

EMVCo EMV Şartnameler, taslak belgeler ve yaklaşan kullanıcı toplantıları, revizyonlar konusunda önceden bilgi sahibi olmayı ve gelişmeleri yakından takip etmeyi hedefleyen BKM EMVCo platformuna abone olmuştur. EMVCo aboneliği teknik sorunlar ile ilgili olarak bildirim veya rehberlik için EMVCo ile doğrudan temas kurabilme imkanı sunmaktadır.

EMV, çipli gerçekleştirilen kredi ve banka kartı işlemlerinin dünya genelinde standardizasyonuna yönelik kurallar bütünüdür.1994 yılında Europay, MasterCard ve Visa tarafından kurulan EMVCo, kurulduğu yıldan bugüne EMV standartlarının oluşturulması ve yaygınlaştırılmasına yönelik çalışmaktadır. Organizasyona 2004 yılında JCB ve 2009 yılında da American Express üye olarak katılmıştır.