NFC’nin Özellikleri

NFC’nin Özellikleri

Etkileşim (Interactivity):
Cep telefonunun kullanıcı fonksiyonları (ekran, titreşim, ses, tuşlar vb.), NFC servislerinin interaktif olmasını sağlamaktadır. Örneğin alışveriş kayıtları ekranda görüntülenebilir veya kullanıcılar mevcut uygulamaları dinamik olarak açıp/kapatabilirler.

Uzaktan Çoklu Uygulama Yönetimi (Remote Multi-Application Management):
Temassız kartlarda kullanılan çoklu uygulama yönetimine mobil network sayesinde uygulama indirme, kişiselleştirme, açma/bloke etme gibi ilave avantajlar gelmektedir. Yönetim fonksiyonları eş zamanlı olarak uzaktan kontrol edilebilir böylelikle bir kullanıcı yeni bir servis kullanmaya, başvurusunun ardından anında başlayabilir. Kullanıcı ayrıca telefonunun kaybolması/çalınması durumunda servis sağlayıcılarından NFC hizmetlerinin durdurulmasını anında talep edebilir. Bu bakımdan kullanıcılara ve hizmet sağlayıcılara NFC servisleri üzerinde güvenlik ve risk kontrolleri sağlanmıştır.

Uzaktan Kullanıcı Yönetimi (Remote User Management):
Kullanıcı yönetimi fonksiyonları ile örneğin servis sağlayıcılar kullanıcı izni ile NFC servisi kullanım kayıtlarına erişebilir ve kişiye özel bilgi gönderebilir.