Güvenlik Hizmetleri

Güvenlik Hizmetleri

Güvenlik Hizmetleri

Güvenlik Hizmetleri, kartlı ödeme sistemleriyle ilgili tüm kanallarda, dolandırıcılık riskinin izlenmesi ve önlenmesi, güvenliğin arttırılmasına yönelik standart ve uygulamaların oluşturulması, tespit edilen dolandırıcılık vakalarına ilişkin Üyeler arasında gerekli koordinasyon için altyapı oluşturulması, bu vakalarla mücadele eden Emniyet ve Jandarma teşkilatları mensuplarına yönelik eğitimler verilmesi, konuyla ilgili yasal düzenlemelerin değerlendirilmesi ve iyileştirilmesi için ilgili kurumlarla işbirliğinin sağlanması gibi hizmetleri kapsamaktadır.

  • Güvenlik Portalı
    Güvenlik Portalı, BKM ve Üyeler arasında bilgi paylaşımları, bilgi talepleri ve işlem teyitlerinin Kartlı Ödeme Sistemi Bilgi Güvenliği Standartları’na uygun bir yapıda gerçekleştirilebilmesine altyapı sağlayan sistemdir.
  • G2 Elektronik Ticaret Altyapı Denetim Hizmeti
    Üye işyerlerine ait web sitelerinin, Uluslararası Kartlı Ödeme Sistemleri’nin «Marka Koruma Programları» içeriğine uygun olup olmadığının denetlenmesi konusunda sağlanan bir hizmettir. Denetlemeler sonucunda uygunsuz bir durum olması halinde (çocuk pornosu, yasaklı ve sahte ürün satışı vs.) üyelere raporlama yapılmaktadır.